Domov aj sídlo

Objavte zákutia starého mesta

picture

Komfort, ktorý osloví

Palác Motešických je luxusný obytný dom v samom srdci bratislavského starého mesta. Vaše sny o komfortnom bývaní sa môžu splniť práve tu. K dispozícií sú Vám 5 hviezdičkové služby a vybavenie 24 hodín denne v historickej budove. Priestranné byty umiestnené na šiestich poschodiach poskytujú svojím obyvateľom dokonalý pohodlie. Prostredie budovy dopĺňa jedinečná záhrada priamo v nádvorí.

Bezpečný moderný domov

Bezpečnostný systém paláca pozostáva hneď z niekoľkých prvkov. Zabezpečovať ho bude recepcia, kamerový systém a elektornický kartový vstupný systém. V pohotovosti je aj nepretržitá bezpečnostná služba. Bezproblémové parkovanie je možné v podzemnej garáži, kde sú pre každý byt pripravené 2 až 4 parkovacie miesta. Výťahy z garáži sprístupňujú všetky podlažia budovy pre Váš komfort. Staroslivosť pre automobily tu ale nekončí. V garážach sa nachádza technologicky vybavená umývareň vozidiel. Okrem býtových priestorov sú v rámci paláca dostupné aj exkluzívne obchodné priestory na Gorkého a Laurinskej ulici.

Palác Motešických - miesto s históriou

História paláca na Gorkého ulici siaha až do roku 1590. V objekte bol po celé stáročia známy a pravdepodobne kedysi najluxusnejší hostinec v Bratislave. Pri zasadaniach snemu, súdnych konaniach či korunovácii uhorských panovníkov bol príbytkom bohatých šľachticov. Do dnešnej podoby palác prestavala rodina Motešických, podľa ktorých má objekt aj svoj súčasný názov. Bol to starý slovanský veľmožský rod, ktorého pôvod sa datuje až do 13. storočia. Objekt sa tak stal diskrétnym miestom stretávania sa najvyššej spoločenskej vrstvy v pánskom jazdeckom klube a vtedajšom kasíne.